Kullanım Şartları

Kullanım Şartları

https://premium.tahsilat.com.tr/ web sitesindeki online ödeme işlemleri, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun 2017.09.13 sayılı onayı ile yetkilendirdiği Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş.'ye ait yer sağlayıcılık platformu üzerinden gerçekleştirilecek olup web sitemizin içerik sağlayıcısı, Borusan Otomotiv Premium Kiralama ve Ticaret A.Ş.’dir.

Web (internet) sitemizin kullanımı, buradaki şartlara ve internet sitesi üyelik sözleşmesi hükümlerine tabidir: 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

https://premium.tahsilat.com.tr/ web sitesinde sağlanan hizmetler için siteye üye olmanız ve kayıt sırasında kayıt formunda istenen bilgileri tam ve doğru olarak sağlamanız gerekmektedir. Üye olmanız, üyelik sözleşmesini ve ilgili metinleri onayladığınzı anlamına gelecektir.

Bilgilerinizdeki değişiklik olduğu zaman, üyelik profilinize girerek ilgili bölümleri güncellemek sizin sorumluluğunuzdadır. Güncellenmemiş bilgilerden dolayı size ulaşamadığımız zaman sorumluluk size aittir.

Eğer bu hizmetleri işvereniniz hesabına kullanıyorsanız, bu, kullanım şartlarını onun adına kabul etmeye yetkili olduğunuz anlamına gelmektedir.

İlk kullanımınız için sizin adınıza sistem üzerinde oluşturulmuş bir kullanıcı bilginiz var ise bu kullanıcı bilgisiyle ve/veya yine otomatik olarak tarafımızca oluşturulmuş bir ilk şifreniz var ise bununla sisteme giriş yapmanız halinde, şifrenizi hemen ilk kullanımızda değiştirmeniz, bilgi güvenliğiniz için çok önemli ve web sitemizin güvenli kullanımı için ön şarttır.

Belirleyeceğiniz şifrenin güçlü bir şifre olarak kabul edilebilmesi için,

  • En az 8 karakterden oluşması,
  • Harflerin yanı sıra, rakam içermesi,
  • Büyük ve küçük harflerin bir arada kullanılması,

gerekmektedir.

Şifre değişikliğini ilk kullanımınızda ve sonrasında gerektikçe ve gerektiği şekilde yapmamanız ve/veya şifrenizin kötü niyetli kişilerce sorumluluk sahamız dışındaki bir şekilde ele geçirilmesi durumunda Şirketimizin hiçbir sorumluluğu olmayacağını hatırlatmak isteriz. 

Kayıt esnasında tarafınızca belirlenen şifreniz yalnızca sizin kullanımınız içindir. Sizin hesabınız ile yapılan bütün işlemlerin sorumluluğu tamamıyla size aittir. Bu sözleşmeyi onaylanarak bunu kabul ve teyit etmiş oluyorsunuz.

Bu sözleşmeyi onaylayarak şifrenizin veya hesabınızın haksız veya yetki dışı kullanımı durumunda http://premium.tahsilat.com.tr/ personelini hemen bilgilendirmeyi de peşinen kabul ediyorsunuz.

https://premium.tahsilat.com.tr/, hesabınızın veya şifrenizin başkası tarafından kullanımı nedeniyle, bilginiz olsun veya olmasın, oluşacak zararınızla ilgili herhangi bir yükümlülük kabul etmez. Ancak, hesabınızın veya şifrenizin başka bir kişi tarafından kullanımından https://premium.tahsilat.com.tr/ veya başka bir kişi veya kuruluş zarar görürse, bu zarardan siz sorumlu tutulabilirsiniz. Hesap sahibinin izni olmaksızın başka bir hesabı kullanmanız bu sözleşmeye aykırıdır.

Ödemeleriniz için kredi kartlarınızı sisteme kaydetme imkanınız da bulunmaktadır. Ödeme için sisteme gireceğiniz kredi kartlarının limitlerini yeterli halde bulundurmanız ve ödemenin hukuken borçlusu kim ise onun adına düzenlenmiş kartlar olması gerekmektedir (başkasının kartı ile işlem yapılmamalıdır). Aksi halde, ödemenin tam veya zamanında yapılamamasından kaynaklanan sözleşmesel ve hukuki olumsuz sonuçlara maruz kalabilirsiniz. Her zaman ödemelerinizin yapılıp yapılmadığını kart ekstrenizden kontrol etmenizi tavsiye ederiz.

Kartlarınızı sisteme kaydetme opsiyonunu seçmeniz, ödemelerinizi ödeme gününde düzenli olarak tahsil edebilmemiz için size sağlanmış bir olanaktır. Ancak tam ve zamanında tahsilat için, kartların limitlerini yeterli halde bulundurmanız, kartların ödemenin hukuken borçlusu kim ise onun adına düzenlenmiş kartlar olması ve tercihen 2 adet kredi kartınızın sistemde kayıtlı olması gerekir. Sisteme kart kaydetmekle, o kartlardan birden fazla kere ve farklı tutarlarda olabilecek şekilde kiralama sözleşmenize uygun tahsilat yapma ve/veya teminat alma ve bu amaçla kartlardan çekim yapma yetkisini Şirketimize vermiş olursunuz. Buna rağmen, kartlarınızdan herhangi bir sebeple tam veya zamanında tahsilat yapılamamasından dolayı Şirketimiz sorumluluk kabul etmemektedir. Her zaman ödemelerinizin yapılıp yapılmadığını kart ekstrenizden kontrol etmenizi tavsiye ederiz.

Sisteme (web sitemizdeki alana) kaydedeceğiniz kredi kartlarınız, ödemenin hukuken borçlusu kim ise onun adına olmalıdır (eğer web sitemizdeki hizmetleri işvereniniz veya bir kurum hesabına kullanıyorsanız, kredi kartları anılan kurum/işvereniniz adına/unvanına çıkartılmış olmalıdır). Ödemenin hukuken borçlusu olmayan kimselere ait kredi kartlarını sisteme kaydetmeniz halinde, bu sebeple o kartlardan yapabileceğimiz tahsilatlar ve/veya çekimler sonucu, kartın gerçek sahibi veya haleflerinin yönelteceği herhangi bir taleple karşılaşırsak, bu talebi ve/veya uğradığımız/uğrayabileceğimiz zararları tarafınızdan ve diğer sorumlulardan talep ve tahsil etmek zorunda kalacağımızı şimdiden bilginize sunarız.

 SORUMSUZLUK BEYANI ve SORUMLULUK SINIRLAMASI

Borusan Otomotiv Premium Kiralama ve Ticaret A.Ş. ile aranızda yapılan ayrı bir sözleşme ile aksi açıkça belirlenmediği sürece, bu web sitesinden ve/veya linklerinden edinilen bütün hizmetler, kullanıcıya, “olduğu haliyle” sağlanmış olup, amaca veya beklentinize uygunluğu yönünde açık veya zımni hiçbir taahhüt ve garantimiz yoktur.

Borusan Otomotiv Premium Kiralama ve Ticaret A.Ş., sorumluluğunun kısıtlanması ve hariç tutulmasının hukuka uyarlı olmayacağı durumlarda hukukun belirlediği kapsamın geçerli olacağı beyanıyla; bu sitedeki link ve olanaklardan yararlanmaya çalışmanız sırasında veya bununla ilgili olarak bir zarar görmeniz halinde, zararın bir yan etkisi olan dolaylı zararlardan (örneğin kar kaybı veya fırsat kaybından) veya telefon ya da internet iletişim hatları gibi olanakların kontrol alanımız dışında kesintiye uğraması, ulusal veya geniş çapta bir dijital saldırıya maruz kalınması, yangın, sel, fırtına, isyan, sivil kargaşa, savaş, nükleer kaza ve terör olayları da dahil olmak üzere makul kontrolümüz dışında gelişen hadiselerden dolayı herhangi bir yükümlülüğümüzün yerine getirilememesinden dolayı sorumlu değildir. Ayrıca premiumkiralama.com veya bu siteden verilen linkler üzerinden yapılan bir ödeme/ödeme girişimi ile bağlantılı olarak meydana gelen bir kayıp veya zarardan dolayı tarafınıza karşı doğacak sorumluluğun üst sınırı, ödemenize konu toplam tutar ile sınırlı olacaktır.

Kişisel verilerinizin korunmasına ilişkin bilgi almak ve diğer ilave şart ve koşullar için: https://www.premiumkiralama.com/yasal-not.aspx

KİRALAMA VEYA HİZMET SUNMA VAADİ OLARAK YORUMLANAMAMA

Kredi kartınızın verilerini sisteme girmeniz veya kaydetmeniz veya bu internet istesine üye olmanız gibi işlemleriniz, tek başına, araç kiralaması yapmak, kiralanan araçla ilgili ek hizmetler satın almak ve/veya kiradan dönen aracı ikinci el olarak satın almak gibi ürün ve hizmetlerin sağlanacağının Borusan Otomotiv Premium Kiralama ve Ticaret A.Ş. tarafından size ya da ilgilisine taahhüt ya da kabul edildiği anlamında yorumlanamaz; kiralamaya ve ona bağlı tüm diğer hususlar Taraflar arasında yazılı olarak akdedilmiş geçerli bir sözleşme var ise/olacaksa o yazılı sözleşmeye tabi olacaktır.


YETKİLİ MAHKEME
İş bu web sitesinin ve/veya web sitesindeki olanakların kullanılması veya kullanılmak istenmesiyle ve/veya ilgili şartlarla ilintili olarak doğabilecek tüm uyuşmazlıkların giderilmesinde İstanbul Bakırköy mahkemeleri ve icra daireleri yetkilidir.

Kişisel verilerinizin korunmasına ilişkin bilgi almak ve diğer ilave şart ve koşullar için: https://www.premiumkiralama.com/yasal-not.aspx