Ödeme, İptal/İade, Gizlilik

Ödeme yöntemleri


Ödemelerinizi kredi kartı veya banka kartı ile yapabilirsiniz. Ödeme bilgilerini, geçerli bir kredi kartı veya banka kartı (VISA veya Mastercard) kullanarak girebilirsiniz. İlgili tutar şartlar uygunsa hemen kartınızdan çekilecektir. Borusan Otomotiv Premium Kiralama ve Ticaret A.Ş., kredi kartının veya banka kartının geçerliliğini, ödeme tutarına ilişkin olarak kredi limit durumunu ve gerekli göreceği başkaca bilgilerinin doğru olup olmadığını kontrol etme hakkına sahiptir. Bu kontrollerin sonucuna bağlı olarak ödeme veya ödeme girişimi tarafımızdan reddedilebilir.

İlk kullanımınız için sizin adınıza sistem üzerinde oluşturulmuş bir kullanıcı bilginiz var ise bu kullanıcı bilgisiyle ve/veya yine otomatik olarak tarafımızca oluşturulmuş bir ilk şifreniz var ise bununla sisteme giriş yapmanız halinde, şifrenizi hemen ilk kullanımızda değiştirmeniz, bilgi güvenliğiniz için çok önemli ve web sitemizin güvenli kullanımı için ön şarttır.

Belirleyeceğiniz şifrenin güçlü bir şifre olarak kabul edilebilmesi için,

  • En az 8 karakterden oluşması,
  • Harflerin yanı sıra, rakam içermesi,
  • Büyük ve küçük harflerin bir arada kullanılması,

gerekmektedir.

Şifre değişikliğini ilk kullanımınızda ve sonrasında gerektikçe ve gerektiği şekilde yapmamanız ve/veya şifrenizin kötü niyetli kişilerce sorumluluk sahamız dışındaki bir şekilde ele geçirilmesi durumunda Şirketimizin hiçbir sorumluluğu olmayacağını hatırlatmak isteriz. 

Kredi kartlarınızı sisteme kaydetme imkanınız da bulunmaktadır. Ödeme için sisteme gireceğiniz kredi kartlarının limitlerini yeterli halde bulundurmanız ve ödemenin hukuken borçlusu kim ise onun adına düzenlenmiş kartlar olması gerekmektedir (başkasının kartı ile işlem yapılmamalıdır). Aksi halde, ödemenin tam veya zamanında yapılamamasından kaynaklanan sözleşmesel ve hukuki olumsuz sonuçlara maruz kalabilirsiniz. Her zaman ödemelerinizin yapılıp yapılmadığını kart ekstrenizden kontrol etmenizi tavsiye ederiz.

Kartlarınızı sisteme kaydetme opsiyonunu seçmeniz, ödemelerinizi ödeme gününde düzenli olarak tahsil edebilmemiz için size sağlanmış bir olanaktır. Ancak tam ve zamanında tahsilat için, kartların limitlerini yeterli halde bulundurmanız, kartların ödemenin hukuken borçlusu kim ise onun adına düzenlenmiş kartlar olması ve tercihen 2 adet kredi kartınızın sistemde kayıtlı olması gerekir. Sisteme kart kaydetmekle, o kartlardan birden fazla kere ve farklı tutarlarda olabilecek şekilde kiralama sözleşmenize uygun tahsilat yapma ve/veya teminat alma ve bu amaçla kartlardan çekim yapma yetkisini Şirketimize vermiş olursunuz. Buna rağmen, kartlarınızdan herhangi bir sebeple tam veya zamanında tahsilat yapılamamasından dolayı Şirketimiz sorumluluk kabul etmemektedir. Her zaman ödemelerinizin yapılıp yapılmadığını kart ekstrenizden kontrol etmenizi tavsiye ederiz.

Sisteme (web sitemizdeki alana) kaydedeceğiniz kredi kartlarınız, ödemenin hukuken borçlusu kim ise onun adına olmalıdır (eğer web sitemizdeki hizmetleri işvereniniz veya bir kurum hesabına kullanıyorsanız, kredi kartları anılan kurum/işvereniniz adına/unvanına çıkartılmış olmalıdır). Ödemenin hukuken borçlusu olmayan kimselere ait kredi kartlarını sisteme kaydetmeniz halinde, bu sebeple o kartlardan yapabileceğimiz tahsilatlar ve/veya çekimler sonucu, kartın gerçek sahibi veya haleflerinin yönelteceği herhangi bir taleple karşılaşırsak, bu talebi ve/veya uğradığımız/uğrayabileceğimiz zararları tarafınızdan ve diğer sorumlulardan talep ve tahsil etmek zorunda kalacağımızı şimdiden bilginize sunarız.

Kişisel verilerinizin korunmasına ilişkin bilgi almak ve diğer ilave şart ve koşullar için: https://www.premiumkiralama.com/yasal-not.aspx

Ödeme Bilgileri Güvenliği
Kart ile yapılan ödemeleriniz için, bir ödeme sistemleri altyapı yazılım şirketiyle çalışmaktayız; bu altyapı sayesinde, ödeme yaparken kullandığınız kartın geçerliliği doğrudan bankanızdan onaylatılmaktadır. Çözümlerinden yararlandığımız online tahsilat arayüz yapımcısı firma, kart bilgilerinizi 128 Bit SSL ve 3D Secure servisleri ile işler ve kart ile yapılan alışverişlerinizi olabildiğince güvenli hale getirmek için tüm bilgilerin şifrelenmiş biçimde bankaya gönderildiğini teyit eder (Bu, bilginin güvenli bir bağlantı yoluyla geçirildiğini ve kişisel verilerinizin dış taraflar tarafından okunamayacağı anlamına gelir). Kartla ödeme yaptığınızda, 3D Secure yoluyla dahil kimlik kontrolü yapma/yaptırma hakkımız saklıdır. Ayrıntılı bilgi için: https://www.premiumkiralama.com/yasal-not.aspx


İptal ve İade Şartları
Online tahsilat sisteminden 3d veya sanal pos ile yapılan tahsilatlarda itiraz süreci 10 iş günüdür. Kart sahibinin tarafımıza iade talebinde bulunmasından sonra 7 iş günü içerisinde değerlendirmemizi yapıp şikayet/hak sahibine bilgi vereceğiz.


Kişisel Bilgi Güvenliği
http://premium.tahsilat.com.tr/ müşterilerinden üyelik ve alışveriş/ödeme sırasında alınan tüm kişisel bilgiler yüksek güvenlik standartlarında elektronik ve fiziksel güvenlik sistemleriyle korunmakta, sadece yetki sahibi personel ve gerekli durumlarda kullanıcı onayı ile görüntülenebilecek bir ortamda saklanmaktadır. Bu bilgiler yalnızca Türkiye Cumhuriyeti kanunları ve uluslararası kanunlar çerçevesinde kullanılmaktadır. Kişisel verilerinizin işlenmesiyle ve haklarınızla ilgili olarak şu linklerden detaylı bilgi alabilirsiniz: https://www.premiumkiralama.com/kisisel-verilerin-korunmasi.aspx


GÜVENLİK UYARISI
Kredi kartı bilgilerinin çalınması gibi durumlar büyük çoğunlukla fiziki ortamlarda gerçekleşmektedir. Bu nedenle restoran vb. yerlerde kredi kartlarının kullanılması veya kart numarasının başkalarına verilmesi tavsiye edilmemektedir.
Kredi kartının çalınması, kaybolması veya izinsiz kullanıldığının fark edilmesi gibi durumlarda zaman kaybedilmeksizin kartın ait olduğu banka ile irtibata geçilmeli ve durum bildirilmelidir.

KİRALAMA VEYA HİZMET SUNMA VAADİ OLARAK YORUMLANAMAMA

Kredi kartınızın verilerini sisteme girmeniz veya kaydetmeniz veya bu internet istesine üye olmanız gibi işlemleriniz, tek başına, araç kiralaması yapmak, kiralanan araçla ilgili ek hizmetler satın almak ve/veya kiradan dönen aracı ikinci el olarak satın almak gibi ürün ve hizmetlerin sağlanacağının Borusan Otomotiv Premium Kiralama ve Ticaret A.Ş. tarafından size ya da ilgilisine taahhüt ya da kabul edildiği anlamında yorumlanamaz; kiralamaya ve ona bağlı tüm diğer hususlar Taraflar arasında yazılı olarak akdedilmiş geçerli bir sözleşme var ise/olacaksa o yazılı sözleşmeye tabi olacaktır.